Toptan Güneş Gözlüğü

toptan güneş gözlüğü

İlk güneş gözlüğünün Eskimolar tarafından bulunması ile hem güneş lenslerinde hem de güneş gözlük çerçevelerinde önemli gelişmeler sağlanmıştır. Ancak güneş gözlüğünün sağlık ve moda aksesuarı olarak yaygınlaşması 1960 yılından sonra gerçekleşmiştir. Tabii bu yaygın kullanımın sonucu olarak güneş gözlüğü üretimi, güneş gözlüğü toptan satışı, güneş gözlüğü perakende mağazaları ve internetten gözlük satışı derken büyük bir sektör oluşmuş, bu alanda firmalar faaliyet göstermeye başlamıştır. Toptan güneş gözlüğü satın almak istediğiniz zaman sizi neler bekliyor 6 maddede beraber inceleyelim.

Toptan Güneş Gözlüğünde Lens Seçimi

İlk öncelikle satın alacağınız güneş gözlüklerinin göz sağlığı için olduğu unutulmamalıdır. Güneş gözlüğü kullanımı, gözlerinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak içindir. Dolayısı ile lens kalitesi en önemli hususlardan biridir. Lens çeşitleri Mineral (Kristal – Tempered), Organik Plastik CR-39, Polikarbon Camlar, Film Camlar (Naylon veya Poliamid) olmak üzere 4 çeşittir. Tabii bu lenslerin üzerine yapılan kaplamalar zararlı ışınlardan korunmamızı arttırır; Polarize Kaplama,  Anti-reflekte (Antirefle – AR) Kaplama,  Ayna Kaplama… Şimdi bu çeşitleri detaylıca inceleyelim.

Mineral (Kristal – Tempered) Lensler
Kaliteli güneş camları, en iyi görüntüleme kalitesi ve çizilmeye karşı dayanıklılığı sunmak için tasarlanır. Bu güneş camları daha ağır, daha maliyetli, darbe geldiğinde kırılmaya daha eğilimli olmalarına karşın iyi görüntü kalitesi sunmaktadırlar.

Plastik, Organik Plastik, CR-39 Lensler
CR-39 veya organik plastik camlar, incelikleri ve mineral camın yarı ağırlığında olmaları ile günümüzde genel amaçlı güneş gözlükleri için en yaygın kullanılan malzemedir. Darbe dayanımı için FDA* gereksinimlerini karşılar, ancak kırılmaz değildir, bu yüzden aktif sporlar için önerilmez.

Polikarbonat (Polikarbon) Lensler
Polikarbon, güneş gözlüğü camı için göze çarpan güçlü bir plastik malzemedir. Hafif bir yapıya sahip olmasına karşın darbelere karşı en dayanıklı güneş camıdır. 160km/saat hızla hareket eden bir çelik bilyenin etkisine dayanabilir. Bu cam çeşidi, dayanıklı güneş gözlüğü için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca yerleşik ultraviyole (UV) filtreleme de sunarlar. Polikarbon camlar, çocuk güneş gözlüğü, spor, açık hava etkinlikleri ve güvenlik gözlükleri için iyi bir seçimdir.

Toptan Güneş Gözlüğünde Lens Seçimi

Toptan güneş gözlüğü satın alırken lens seçimi mutlak suretle yukarıda belirtilen lens çeşitlerinden biri olmalıdır. Aksi taktirde len kalitesi sağlanmamış olur ve satacağınız güneş gözlükleri sağlığa yararlı değil sağlığa zararlı olacaktır.

Biraz da lenslerin üzerine yapılan kaplamaları inceleyelim.

Polarize Kaplama
Uzun yıllar boyunca polarize güneş gözlükleri, kayıkçı ve balıkçılar tarafından  sudan kaynaklanan yansımayı azaltmak için kullanılmıştır. Bununla birlikte polarize güneş gözlüklerinin kullanımı açık hava sporları tutkunlarının yanı sıra sürücüler ve genel kullanıcılar tarafından da tercih sebebi haline gelmiştir. Göz sağlığına olan faydalarının kanıtlanması ve kullanım alanının bu kadar çok olması polarize güneş gözlüklerinin popülaritesi arttırmıştır. Polarize güneş gözlüklerinin kullanımının yaygın olduğu aktiviteler su sporları, kayak, golf, bisiklet ve joggingtir. Bu aktiviteler için daha net bir görünüm sunar ve parlamayı ortadan kaldırır.

Düz yol veya su gibi yüzeylerden yansıyan ışık genellikle yatay olarak polarize edilir. Bu yatay polarize ışık, merceklerdeki dikey olarak yönlendirilmiş polarizörler tarafından bloke edilir. Günlük hayatımızda yaşam kalitemizin artmasına ve göz sağlığımızın korunmasına önemli etki sağlar.

Dış ortamda kullanmak için ideal, LCD ekran karşısında kullanılmaya uygun değildir.

Toptan güneş gözlüğü satın alırken mutlaka lenslerinin polarize kaplama olmasına dikkat ediniz.

Anti-reflekte (Antirefle – AR) Kaplama
Ön ve arka lens yüzeyine uygulanan çeşitli metal oksit tabakalardan oluşur. Katmanlama etkisi nedeniyle AR kaplama, üretici firma prosesine bağlı olarak yeşil ve mor renk ile lensin dış yüzeyinde gözle görülür şekilde anlaşılabilir. Yansıyan ışığı bloke etmesi ve parlamayı önemli düzeyde azaltması, LCD ekran karşısında ve gece sürüşlerinde kullanımını arttırmıştır. AR kaplama, zararlı UV ışınların engellenmesinde önemli rol oynayarak  su ve kar yansımalarını engeller.

Ayna Kaplama
Yansıtıcı olmanın yanı sıra gözünüze ulaşan ışık miktarını büyük ölçüde azaltır. Genellikle karanlık güneş gözlüğü lenleri üzerine uygulanır, ancak herhangi bir temel renk üzerine de uygulanabilir. Ayna kaplama güneş lensleri, kaplanmamış lenslere göre %30 oranında daha fazla ışığı absorbe eder. Amaç ışığın daha fazla yansıması ve göze ulaşmaması olarak düşünürsek bu lens kaplaması bir adım öne geçer ancak  moda ile orantı yaptığımızda zaman zaman tercih sebebi olmaktan çıkmaktadır.

 

Toptan Güneş Gözlüğü Çerçeve Seçimi

Toptan Güneş Gözlüğü Çerçeve Seçimi

Toptan güneş gözlüğü satın alımlarında müşterilerinize sunarken çeşitlilik açısından bir çok meteryalde güneş gözlüğü çerçevesi satın almanız gerekebilir. Tabii ki beğeniler kişiden kişiye değişmektedir ancak toptan güneş gözlüğü alımlarında herkese göre hem şık gelen hem de ergonomi açısından uygun güneş gözlükleri tercih edilmelidir.

Tercih edilen metaryaller arasında TR90, asetat, metal, ultem ve polikarbon malzemeler yer almaktadır. Ancak bu meteryalleri ergonomi açısından değerlendirdiğimiz taktirde gözle görülür fark gösteren TR90’dır. Son dönemde metal güneş gözlüklerinin hafif ve kullanışlı olması da dikkat çekmektedir. Asetat güneş gözlüklerinin modern görünüşü ve renk çeşitliliği de tercih sebebi olabilmektedir. Ancak toptan güneş gözlüğü satın alırken fiyat politikasını düşünerek polikarbon tercih edilmesi satış sonrası sorunlara sebep olacak ve kırılmalar yaşanarak güneş gözlükleri geri dönecektir.

Güneş gözlüğü çerçevesi metal ise nikel kalitesinin iyi olmasına dikkat edilmeli, TR90 ise, kırma hammadde kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Kullanılan kırma TR90 hammaddede meteryal özelliklerini kaybetmekte ve istenilen performansı vermemektedir. Ancak son dönemde grillamid hammaddenin ismini daha fazla duymamızla TR90’a göre daha iyi performans sağlamakta  olduğuna dikkat etmekteyiz. Anti-bakteriyal, hafif, ergonomik, kırılmaya karşı maksimum dayanıklı olması ile grillamid çerçevelerin tercihi dikkat çekmektedir.

Toptan Güneş Gözlüğü Seçiminde Model Belirlenmesi

 

Toptan Güneş Gözlüğü Seçiminde Model Belirlenmesi

Toptan güneş gözlüğü satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli diğer bir konu; her bir ülkeye göre farklılık gösterebilecek model seçimidir. Oluşturacağımız kreasyona uygun seçmemiz gereken modeller olmalıdır. Tercih edeceğimiz kitle genç nesil ise, an itibari ile en çok satın alınan güncel modelleri tercih etmeliyiz. Ancak bu durum biraz risklidir, en çok tercih edilen klasik modellerden başlamak ve günümüzdeki güncel modelleri ilave etmek en doğru yöntemdir. Çünkü bu güneş gözlüğü modelleri yıllardan beri günümüze kadar belirli potansiyelde satışı gerçekleşen güneş gözlükleridir, dolayısı ile yıllardır en çok satan modellerdir. Toptan güneş gözlüğü satışına başlamanın en güzel yolu; en çok tercih edilen modeller ile günümüzde en çok satışı gerçekleşebilecek güneş gözlüklerini kombine etmektir. Toptan güneş gözlüğü satın alırken bu satın alma stratejisini gerçekleştirmek, sağlam bir temel ile  şirketinizin büyümesine sebep olacaktır.

Toptan Güneş Gözlüğü Seçiminde Ülke Tercihi


Toptan Güneş Gözlüğü Seçiminde Ülke Tercihi

Ağırlıklı olarak güneş gözlüğü ithalatçılarının tercih ettiği konum uzak doğu ülkeler olsa da, günümüz şartlarında bu durum değişmeye başlamıştır. Bunun sebepleri; Türkiye’de üretim yapan firmaların taleplere cevap verebilmesi ve talep edilen günümüz şartlarında ki en çok satan modellerin üretimini sağlayabilmeleridir. Türkiye, jeopolitik konum açısında arap ve avrupa ülkelerine yakındır, dolayısı ile nakliye süresi kısadır. Türkiye, uzak doğu ülkelerine göre çok daha kısa zamanda teslimat sağlayabilmektedir ve güneş gözlüğü ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Son dönemde güneş gözlüğü üretim kalitesinin artması da Türkiye’yi tercih edilen ülkeler arasına sokmuştur. Toptan güneş gözlüğü satın alırken tercih etmeniz gereken firmalar Türkiye’den olmalıdır.

Toptan Güneş Gözlüğü Seçiminde Üretim Devamlılığı


Toptan Güneş Gözlüğü Seçiminde Üretim Devamlılığı

Toptan güneş gözlüğü siparişi verdiniz ve oluşturduğunuz kreasyondan sipariş almaya başladınız. Eğer aldığınız siparişleri tedarik edemezseniz kazanç sağlayamazsınız. Toptan güneş gözlüğü siparişinde en önemli noktalardan biri de üretim devamlılığıdır. Güneş gözlüğü toptancılığı, üretim yapmıyorsanız kolay değildir çünkü her zaman gözlük modellerinin sürekliliği esastır. Dolayısı ile sipariş aldığınızda bu adetleri tedarik edememeniz firmanız açısından olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Bu şekilde olumsuz sonuçlar ile karşılaşmamanız için üretici firmalar ile çalışmanız sorunsuz ticaretin yolunu açacaktır. Optifabrik Gözlük Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, üretici bir firmadır.

Toptan güneş gözlüğü İletişim

Toptan güneş gözlüğü İletişim

Toptan güneş gözlüğü satın alırken istediğiniz modelleri ve bu modellere ait detayları satın alım yapacağınız firmaya doğru aktarabilmek çok önemlidir. İyi bir güneş gözlüğü kreasyonu oluşturmak istiyorsanız, çok iyi bir araştırma yapmalısınız ve isteklerinizi satın alım yapacağınız firmaya iyi aktarmalısınız. Çünkü sizin isteklerinize göre satın alım yapacağınız firma üretim sağlayacaktır. Sipariş sürecinden sonra firmaya kolayca ulaşabilmeniz, oluşabilecek olumsuzlukları hızlıca çözebilmeniz önemlidir.

Toptan güneş gözlüğü satın alırken doğru model tercihleri ile satın alım yapacağınız doğru firmaları tercih etmeniz dileği ile.

 

 

Her zaman yanınızdayız

*Kaliteli ürün, çevreye zararsız üretim politikası
*Optik ve Güneş gözlüklerinde çeşitlilik ve üretim devamlılığı
*Dünya standartlarına uygun CE, ISO9001, ISO10002, ISO13485 sertifikalı ürünler
*2 yıl garanti, ücretsiz değişim
*Ülkenize kolay ithalat, ücretsiz danışmanlık hizmeti

Toptan güneş gözlüğü siparişi vermek, bayimiz olmak ve ürünlerimize sahip olmak için lütfen buraya tıklayarak bayilik başvuru formumuzu doldurun.