Silmo İstanbul Fuarı

silmo istanbul

Silmo İstanbul Fuarı

Toplumda göz sağlığına verilen önem geçmiş dönemler yeterli düzeyde değildi. Bu oranın düşük olması optik sektörünün büyümesini de engellemekteydi. Ülkedeki gelişmişlik seviyesi arttıkça sektördeki üretim de arttı. Böylece gözlük kullananlar gözlük için daha çok bütçe ayırmaya başlayarak, daha kaliteli ürünler talep etmeye başladılar. Bilinçli bir kullanıcı göz sağlığını korumanın gözlük camı kalitesi ile doğru orantılı olduğunun farkındadır, bu camları en verimli şekilde kullanması için gözlük çerçevesi de cam kadar önem arz etmektedir. Gözlük seçimi konusunda gözlükçülerin ve optisyenlerin fikirlerine önem verilmektedir. Bu nedenle bu kişilerin meslek donanımlarını arttırması, gözlük kullanıcılarına profesyonel hizmet vermesi önemlidir.

Türkiye önemli bir pazar bölgesidir, yerli üretim kalitesinin ve kapasitenin son yıllarda artması ile bir kez daha önem kazanarak talep edilen gözlüklerin bulunabileceği en önemli bölgelerden olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Sektördeki gözlük kullanıcılarını bilinçlendirmek, en son gelişmelerden halkı ve sektör çalışanlarını haberdar etmek için Silmo İstanbul Fuarı kurulmaktadır. Bu fuar 4 gün sürecek olan bir optik fuarıdır. Fuar içerisinde optik sektörü firmaları stand kuracaklardır. Fuar optik sektörü ile ilgilenen herkese bu senede kapılarını açacaktır.

Silmo İstanbul Nedir?

Silmo İstanbul fuarı optik sektöründeki uluslararası tüm yeniliklerden haberdar olabileceğiniz bir fuardır. Her yıl bir defa olmak üzere 2013 yılından bu yana düzenlenmektedir. Bu sene 21-24 Kasım tarihleri arasında 7.si düzenlenecek olan Sİlmo İstanbul Optik Fuarı’nda sizleri de aramızda görmek isteriz.

Silmo İstanbul sayesinde sektörde yaşanan son gelişmelerden haberdar olabilir, yeni firmalarla birebir görüşerek iletişime geçebilirsiniz.

Fuar içerisinde 130’u aşkın firma ve 600’den fazla marka bir arada stand açmaktadır. Tüm yerli ve yabancı markaların en yeni koleksiyonlarına bu fuar sayesinde göz gezdirebilir, son çıkan ürünleri deneyebilirsiniz. Optik sektöründe cevaplanmayı bekleyen sorular ve gelecekte optik sektörünü bekleyen durumlar ile ilgili tüm merak edilenleri konuşmak için Silmo İstanbul Optik Fuarı’na mutlaka uğrayın.

Silmo İstanbul Kimlere Hitap Etmektedir?

Silmo İstanbul optisyenlere, gözlük camı imalatçılarına, gözlük fabrikası sahiplerine, lens üreticilerine, gözlük çerçevesi ve yan parça imalatçılarına, optik makine ithalatçı ve satıcılarına, perakende ve toptan optik malzeme tedarikçilerine, distribütörlük almak isteyen firmalara, dizaynırlara, sektör kurumlarına, göz doktorlarına, gözlük aksesuarları üreticileri ile göz ve gözlük ile ilgili tüm kuruluşlara hitap etmektedir. Siz de optik sektörü ile ilgiliyseniz Silmo İstanbul Optik Fuarı’na mutlaka gelmelisiniz.

Silmo İstanbul’u Nasıl Ziyaret Edebiliriz?

Silmo İstanbul Optik Fuarı Avrupa, Asya ve Yakın Doğu optik sektörlerini Türkiye optik sektörü ile buluşturmaktadır. Fuar alanı İstanbul Fuar merkezi Yeşilköy’dür. Fuar alanına otobüs, metro ya da dolmuş ile rahatlıkla gidebilirsiniz.

Silmo İstanbul Optik Fuarı uluslararası bir fuardır. Fuara katılmak isterseniz öncelikle internet sitesi üzerinden ön kayıt olabilirsiniz. Fuar kapısına gittiğinizde telefonunuzdan barkodu okutarak rahatlıkla fuar alanına giriş yapabilirsiniz.

silmo istanbul

Silmo İstanbul Fuarı İçerisinde Neler Var?

Silmo İstanbul Optik Fuarı alanı her sene genişleyen faaliyet alanı ile hizmetinizdedir. Fuar; alanına 2018 yılında eklenen 11.salon ile daha da büyümüştür. Bu sayede 17.000 metrekarelik büyük bir alanda faaliyet göstermektedir. Fuarın büyümesi ile daha çok firmanın stand açmasına olanak sağlanmaktadır. Bu sayede katılımcılar da gözlük sektörüne dair birbirinden farklı işler yapan firmalar hakkında bilgi sahibi olabilirler. Silmo İstanbul Optik Fuarı bünyesinde güneş gözlükleri, spor, koruyucu gözlükler, gözlük kılıfları, optik camlar, kontakt lensler ve aksesuarları, optimetrik ve oftalmolojik ürünler, ölçüm tanı ve tedavi cihazları, atölye ve laboratuvar için aletler, optik endüstri makinaları bulunmaktadır.

Silmo İstanbul Optik Fuarı’nda çekiliş fırsatları da sizi beklemektedir. Yapılacak çekilişle ilgili tüm ayrıntılar fuar açılmadan önce web sitesi üzerinden paylaşılacaktır. Silmo İstanbul Optik Fuarı çekilişine herkes katılabilir. Siz de çekilişe katılmak isterseniz Silmo İstanbul’un web sitesini ziyaret edebilir, ziyaretçi kartlarının zorunlu alanlarını doldurabilirsiniz. Sonrasında fuara gelerek kapıda giriş yapmanız çekilişe katılımınızın tamamlanması için yeterlidir. Seyahat çekilişlerinde uçak biletleri ve konaklama ücreti Silmo İstanbul Optik Fuarı tarafından karşılanmaktadır.

Silmo İstanbul’a Kimler Katılıyor?

Silmo Paris’e bağlı olarak dünyanın farklı yerlerinde tanıtım ofisleri bulunmaktadır. Bu ofisler fuarın dünya çapında duyulması için çeşitli reklam kampanyaları düzenlemektedirler. Böylece optik sektörü ile ilgilenenler fuarların nerde, ne zaman ve kaç gün boyunca yapılacağı hakkında bilgi sahibi olurlar. Bu kampanyaların bir sonucu olarak Silmo İstanbul Optik Fuarı’na yurt içi ve yurt dışından katılan ziyaretçi sayısı her geçen yıl artmaktadır.

Silmo İstanbul içerisinde firmaların bulunduğu alana giderek optik sektörü ile ilgili aklınıza takılan konuları görüşebilir, ürünlerini görebilirsiniz. Firmaların alanında deneyimli görevlileri sorularınıza tatmin edici cevaplar verecektir. Ayrıca firma yetkilileri ile girişim fikirlerinizi de paylaşabilirsiniz. Bu sayede kuracağınız yeni iş için farklı fikirler edinmiş olursunuz.

Siz de Silmo İstanbul Optik Fuarı’nda yer alarak yerli ve yabancı birçok firma ile tanışabilirsiniz. Bu sayede sektöre olan bakış açınızı genişletebilir, yeni ürünler ithal etmek için firmalarla görüşebilirsiniz. Bu fuar sayesinde firmalara yeni iş teklifi götürebilir, yeni ortaklıklara yelken açabilirsiniz.

 

silmo istanbul fuarı